Genetik faktörler, stresli günler, hormonal ilaçlar veya hızla ilerleyen zaman… Hepsi de aslında yüzünüzde oluşan izlerin birer nedeni. Aynaya her baktığınızda bu izlerden dolayı kendinizi kötü hissetmiş, nasıl kurtulacağınızı düşünmüş olabilirsiniz. Fraksiyonel Lazer sizi tüm bu izlerden kurtarmayı ve yenilenmiş bir cilde kavuşturmayı vadediyor.

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Karbondioksit Lazer ismiyle de anılan Fraksiyonel Lazer sivilce, akne, güneş gibi lekelerden kurtulmayı sağlayan bir uygulamadır. Kırışıklık, sivilce izleri, lekeler ve cilt çatlaklarıyla mücadele eden lazer, en sık kullanılan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir.

 

Fraksiyonel Lazer nasıl uygulanır?

Cildin en alt ve üst tabakalarında etkili olan lazer, cilde minik sütunlar halinde lazer ışınları gönderir. Minik lazer ışınları, alt deride gönderildiği bölgelerdeki hücreleri yeniler ve kolajen oluşumunu tetikler. Üst deride ise sivilce, akne ve leke izlerini yok ederek, istenmeyen izlerin kaybolmasını sağlar.

Cinik Estetik kliniğinde kadın yüzünü fraksiyonel lazer ile gençleştiriyor

Karbondioksit Lazer kullanım alanları nelerdir?

  • Cilt yenilenmesi,
  • Akne ve sivilce izlerinin tedavisi,
  • Esnekliğini kaybeden deriyi sıkılaştırmak,
  • Vücuttaki çatlakların tedavi edilmesi,
  • Yara izlerini yok edilmesi,
  • Ameliyat ve dikiş izlerinin yok edilmesi için uygulanır.

 

Fraksiyonel Lazer kaç seans uygulanmalıdır?

Karbondioksit Lazer seanslar halinde uygulanan bir tedavidir. Kaç seans uygulanacağı hastanın ihtiyacına bağlı olarak muayene esnasında belirlenir.

 

Karbondioksit Lazer uygulamasından sonra iz kalır mı?

İşlemin hemen ardından 1-2 saat süren hafif bir yanma hissi yaşanır. Uygulanacak özel soğuk maskeler ile bu his hafifletilebilir.

Uygulama sonrasında ciltte çok hafif bir kızarıklık, soyulma ve kabuklanma görülebilir ancak bu durum kalıcı değildir. Kişinin yapısına bağlı olarak 4-5 gün içerisinde geçecektir.

Ücretsiz

Konsültasyon ve
Analiz