fbpx

Hydrafacial Cilt Bakımı cildinizi su ile birlikte temizler, onarır ve yaşlanmaya karşı önler!

Yaşlandıkça yüzümüzün destek dokularında (cilt altı yağ yastıkçıkları) ve kemik yapılarında kayıplar meydana gelmektedir. Cildin kolajen ve elastik tabakalarında bozulmalar meydana gelirken yerçekiminin etkisi ile cildimizde sarkmalar oluşur. Acımasız bir yaşlanma ironisi ancak, karın bölgesinde yağ miktarımız artarken yüzümüzden yağ kaybederiz. Şüphesiz ki genç bir yüz düşündüğünüzde büyük olasılıkla simetrik belirgin hatları olan ’’V’’ şeklinde bir yüz hayal edersiniz. Çünkü yağ, cildi doldurmada büyük rol oynar ve yüzümüzün pürüzsüz ve esnek görünmesini sağlar.

Hydrafacial cilt bakımı nedir?

Sıvı yüz germe (Hydrafacial), yüz hatlarının daha dinamik ve çekici hale getirilmesini amaçlayan, enjekte edilebilir dolgu maddesi kullanılarak yapılan bir işlemdir. Hacim kaybı olan bölgelerin doldurularak cildin sarkması azaltılabilir, sarkık yüz özellikleri veya çukur olan bölgeler yeniden şekillendirilerek yüzde germe sağlanır. Geleneksel ameliyatlı yüz germe işlemine göre daha az maliyetli ve daha az riskli bir işlem olmasının yanında aynı zamanda minimal invazivdir.

 

 

Hydrafacial cilt bakımı avantajları nelerdir?

Günümüzde cerrahi olmayan, kısa zamanda uygulanabilen, işlem sonrasında günlük yaşamı etkilemeyen işlemlere rağbet hızla artmaktadır. Burada uygulanan cildin kaybettiği maddeleri yerine koymak ve doğal, sağlıklı bir görünüm elde etmektir. Uygulama da cilt ve cilt altı dokularının kayıpları katmanlar halinde yerine konulmaktadır. Sıvı yüz germe cerrahi ve anestezi gerektirmeyen yüz gençleştirme uygulamalarının en yenilerinden birisidir. Cilt altı yağ yastıkçıklarının, destek dokusununun azaldığı sarkmış alanlara sıvı maddelerin enjekte edilmesidir.

Bu yeni dolgulama tekniği ile yanaklar, elmacık kemikleri, çene/çene hattı, kaşlar ve ağzın etrafındaki sarkık bölgeler kaldırılabilmektedir. Yüz kontürleri yeniden şekillendirilip belirginleştirilebilmektedir. Kullanılan maddeler kaybolan hacmi yerine koyarak, cildin doku kalitesini, ışıltısını artırırken aynı zamanda sıkılaşmış bir görünüm kazandırırlar. Böylece kişiler oldukça doğal, ciltleri aydınlık ve parlak, nem dengesi yerine gelmiş, lifting sağlanmış, çöküklük ve sarkıklıkları giderilmiş genç bir görünüme kavuşmaktadırlar.

 

Hydrafacial bakımı kaç seans uygulanır?

Uygulama çok ince kanüller ve iğneler ile, 15-20 dakikada yapılmakta ve öncesinde lokal anestezik kremler kullanıldığı için ağrı hissedilmemektedir. Genellikle morluk ya da şişlik olmadığı için uygulama sonrasında günlük rutine normal bir şekilde dönülebilmektedir.

 

Hydrafacial bakımı etkisi ne kadar sürer?

Kullanılan ürünler cildin doğal yapısıyla uyumlu olduğu için herhangi bir yan etki olmamakta ve etkinlik 1,5 yıl kadar sürmektedir. Gerekli olduğu durumlarda takviye yapılabilmektedir.

Ücretsiz

Konsültasyon ve
Analiz   Mesaj Gönder
   Canlı Destek
   Scan the code
   Merhaba 👋
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?