fbpx

Yaşlanmaya bağlı olarak yaşanan kaş düşüklüğü yorgun, mutsuz ve olduğundan daha yaşlı bir görünüme sebep olur. Bazı hastalar bu sorunu cerrahi bir müdahale yardımıyla çözmek isteyebilirler. Ancak kimileri ameliyata gerek kalmadan pratik bir çözüm arayışı içindelerdir. İşte o zaman botoks veya iple kaş kaldırma yöntemi devreye girmektedir.

 

Botoks ile kaş kaldırma nedir?

Ufak dokunuşlar yüzünüzde oldukça büyük bir fark yaratabilir. Botulinum toksin, ince uçlu iğneler yardımıyla doktor tarafından belirlenen ve kaşın kalmasını sağlayacak noktalara enjekte edilir. Kaşlara kavis kazandırarak onları kaldırır. Herhangi bir mimik veya ifade kaybına neden olmayacak şekilde ufak dozlar halinde uygulanır. Böylece ortaya oldukça doğal bir görünüm çıkar.

 

Botoks ile kaş kaldırma aşamaları nelerdir?

Herkesin yüz ve kaş yapısı birbirinden farklıdır. Önemli olan kaşı en iyi şekilde germek değil; kişinin yüzüne en iyi şekilde uyacak ve doğal duracak şekilde tasarlamaktır. Bu nedenle ilk olarak kişinin yüz hatlarına en çok uyacak olan kaş tasarımı belirlenir. Altın oran hesaplamaları kullanan doktorumuz, kaşın kalkacağı noktaları hesaplayarak oldukça sağlıklı bir görünüm kazandırmayı amaçlar.

Belirlenen noktalara küçük dozlar halinde Botulinum toksin uygulanır. Kişinin donuk ve ifadesiz bir görünüme sahip olmaması için dozun doğru miktarda uygulanması oldukça önemlidir.

İşlem yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar sürmektedir. Botoksla kaş kaldırma işleminden sonra herhangi bir yara izi kalmamaktadır. İşlemin sonucu 1-2 gün içerisinde net olarak görülmektedir.

 

Botoks ile kaş kaldırmanın avantajları nelerdir?

 • Herhangi bir yara izi kalmaz.
 • Acısız ve ağrısız bir işlemdir.
 • Mimik veya ifade kaybına neden olmaz.
 • Doğal bir kaş görünümü kazandırır.
 • İşlem süresi 10-15 dakikadır.

 

mavi gözlü kadın iple kaldırılmış kaşını parmağıyla kaldırıyor

 

İple kaş kaldırma nedir?

İple kaş kaldırma yönteminde, ip askılama yöntemi kullanılarak “liftin” etkisi oluşturulur. Kaşların özel ipler kullanılarak daha gergin ve sağlıklı görünmesi sağlanır. Ameliyata gerek kalmadan yalnızca 30-35 dakika içinde uygulanmaktadır.

 

İple kaş kaldırma nasıl uygulanır?

İşlem öncesinde lokal anestezi uygulanır. Bu sayede işlem esnasında hastanın canı yanmaz ve acı hissetmez.  Özel ameliyat ipleri esnekliğini kaybetmiş, sarkan bölgelere yerleştirilir. İğler kafatasına askılanarak kaşlar kaldırılır.

 

Kullanılan ipler zararlı mıdır?

Tam tersine, cilde faydası bulunmaktadır. İşlemde kullanılan ipler deri altında zaman içinde çözülür. Çözülürken yerleştirildiği bölgede kolajen üretimini destekler. Bu sayede cilt hem daha genç hem de sıkı bir görünüşe kavuşur.

 

İple kaş kaldırmanın avantajları nelerdir?

  • İşlem sonrasında kalıcı bir iz kalmaz.
  • Derin kesiler açılmasına gerek yoktur.
  • His ve ifade kaybı oluşturmaz.
  • Düşük göz kapağı sorununun da önüne geçer.
  • İşlemden hemen sonra günlük yaşama geri dönülebilir.
Ücretsiz

Konsültasyon ve
Analiz   Mesaj Gönder
   Canlı Destek
   Scan the code
   Merhaba 👋
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?