fbpx

Plexr (Plazma Teknoloji) ile ameliyatsız göz kapağı estetiği artık mümkün!

 

Plexr tedavisi nedir?

Plexr, uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Etkileşim sonucu oluşturduğu iyon bulutu, cilt yüzeyini etkiler ve çok hızlı olarak yenilenme sağlar.

 

 

Plexr tedavisi hangi bölgelere uygulanır?

Plexr tedavisi yaygın olarak ben alımı, siğil ve çillerin yok edilmesi, ameliyatsız göz kapağı estetiği, göz kapağı üzerindeki yağ bezelerinin alınması, göz çevresi gençleştirme, ince kırışıklıkların, çatlakların ve lekelerin giderilmesi, yara ve akne izlerinin yok edilmesi gibi işlemlerde kullanılmaktadır.

 

Plexr tedavisi nasıl uygulanır?

Uygulamadan önce bölge dezenfekte edilir ve lokal anestezik krem ile yaklaşık 15-20 dk uyuşturulur. Ardından uzman bir doktor tarafından, hijyenik bir ortamda işlem yapılır. İşlem süresi 5-30 dk arasında değişiklik gösterebilir. İşlemden sonra 3-7 gün içinde bölgede kabuklanma oluşması beklenen bir durumdur. Kabukların kesinlikle soyulmaması, kendiliğinden dökülmesini beklemek gerekmektedir. Sonrasında dokuda hafif bir pembeleşme olacaktır. Bir kaç hafta içerisinde cilt kendi rengine dönecektir. Tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre seans sayısı bir veya birden fazla olabilir. Seans aralıkları minimum 15 gün olmaktadır.

 

Plexr tedavisi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

 • Uygulama sonrası bölgeye nemlendirici sürülmemelidir.
 • Çok sıcak ve çok soğuk ortamlardan uzak durulmalıdır.
 • Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durulmalıdır. Bebek sabunu veya şampuanı kullanılabilir.
 • Güneş koruma faktörlü likit fondöten kullanılabilir.
 • Operasyon sonunda daha hızlı bir iyileşme gösterebilmek için antibiyotikli ya da streoidli pomad çeşitlerinden faydalanılabilir.
 • Plexr tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Plexr güvenilir bir yöntem midir?

15 yıldır Avrupa’da yaygın olarak kullanılan, birçok estetik cerrahi işleme alternatif olarak uygulanan CE belgeli bir uygulamadır.

Ücretsiz

Konsültasyon ve
Analiz   Mesaj Gönder
   Canlı Destek
   Scan the code
   Merhaba 👋
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?