3 Ocak 2023

Soğuk Lipoliz, vücudun çeşitli bölgelerindeki istenmeyen yağ birikimlerinin azaltılmasını sağlayan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma problemi yaşayan kişilerin Soğuk Lipoliz etkisiyle yağ kaybı sürecini desteklemeleri mümkündür.

Bu uygulama, cilt altındaki yağ tabakasının çevre dokulara zarar vermeden belli bir dereceye kadar -5 dereceye kadar soğutulması esasına dayanır. Yağ hücreleri soğuğa maruz kalınca programlanmış
hücre ölümü oluşur ve yağ hücre fonksiyonları küçülür. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal dolaşım sistemi ile vücuttan atılır. Sistemde bulunan titreşimli vakum özelliği lenfatik drenaj ve metabolizma üzerindeki olumlu etkiyi arttırır.

Karın, göbek, basen,bel ve yan bölgeler, iç bacak,üst kol, sırt, erkek göğüs bölgesi cihazın kullanım alanları arasındadır. 2 aplikatörün aynı anda kullanılabilmesi, -5°C ile -10°C arasında ayarlanabilen
sıcaklık aralığı ve tedavi süresinin seçilebilmesi kişiye özel zayıflama protokolü hazırlanırken önemli bir avantaj sağlar.
Uygulama yapılacak alan estetisyen tarafından belirlenir. Ardından cihaza özel nemlendirici özelliği sahip ıslak koruyucu ped işlem yapılacak bölgedeki cilde yerleştirilir. Bu başlığı ped üzerine uygulanır ve cihaz çalıştırılır. Uygulama alanı, cihaz başlığının haznesi tarafından hafif bir vakumla içe doğru çekilir ve soğutulur.

Hamileler, emzirenler, vücutta platin taşıyan, diyabet, kalp, böbrek ve karaciğer hastaları dışında kalan kadın-erkek tüm yaş gruplarına, ve cilt tiplerine her mevsimde uygulanabilir. Uygulama bölgesi ve alanın genişliğine bağlı olmakla birlikte,  ayda tek seans yeterli olur. İşlem sonrası hasta herhangi bir ağrı sızı hissetmez. Aynı gün içerisinde birkaç farklı bölgenin tedavisi mümkündür.  Hastanın işlem esnasında telefon, dergi vs. ile meşgul olabileceği konforlu bir uygulamadır.

İşlemin uygulandığı gün bol su tüketmek ve sağlıklı bir beslenme programı uygulamak önemlidir. Ayda tek seans aynı bölge için önerilmektedir. Bölgesel yağlanma problemi yaşayan kişilerin sağlıklı bir beslenme programıyla kombine ederek tercih edebileceği bir uygulamadır. Bu tedaviyi genel merkezimi Cinik Polikliniği‘nde uygulamak için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Leave a comment

Mesaj Gönder
1
Canlı Destek
Scan the code
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?